Body Clock - Profile TENS - urządzenie uśmierzające ból

 • Profile TENS urządzenie uśmierzające ból. Metoda powszechnie stosowana na świecie teraz dostępna w Polsce.
 • Body Clock - Profile TENS - urządzenie uśmierzające ból
 • Body Clock - Profile TENS - urządzenie uśmierzające ból
 • Body Clock - Profile TENS - urządzenie uśmierzające ból
 • Body Clock - Profile TENS - urządzenie uśmierzające ból
 • Body Clock - Profile TENS - urządzenie uśmierzające ból
 • Body Clock - Profile TENS - urządzenie uśmierzające ból
Producent: Body Clock
Kod produktu: 5060079210101
609,00 zł
/ szt.
Cena brutto. Do ceny należy doliczyć

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz zwrócić ten towar bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na zwrot
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczne.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane sa przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania od nas paczki zwrotnej.

Profile TENS jest wszechstronną, nowoczesną a co najważniejsze - bezpieczną i skuteczną metodą uśmierzania bólu bez anestetyków. Jest to najbardziej rozbudowane i najbardziej zaawanswone z urządzeń TENS do uśmierzania bólu. Profile TENS wyposażone jest w wiele przydatnych funkcji oraz w środki bezpieczeństwa, a do tego jest wygodny i elegancki co sprawi że będzie się go chciało używać cały czas. Temu urządzeniu nie brakuje nic - zadowolenie gwarantowane!
Urządzenia TENS wypracowały sobie pozytywną opinię lekarzy, którzy polecają je jako niezwykle bezpieczne i skuteczne metody uśmierzania bólu.

Co to jest i do czego służy TENS?

TENS, czyli przezskórna stymulacja nerwów (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation) jest metodą leczenia dolegliwości bólowych.
TENS działa poprzez łagodne impulsy elektryczne przekazywane przez elektrody do włókien nerwowych znajdujących się pod skórą. TENS działa na dwa sposoby: po pierwsze impulsy TENS blokują sygnały bólowe (zgodnie z Bramkową Teorią Bólu) a po drugie sprawiają, że Twoje ciało wytwarza swoje własne środki przeciwbólowe - tzw. endorfiny.
TENS
do swojego działania nie potrzebuje żadnych preparatów. Brak działań ubocznych (po wykluczeniu przeciwwskazań). Jeśli jednak istnieje taka potrzeba - można z niego korzystać jako uzupełnienie już pobieranych leków.

TENS działa poprzez łagodne impulsy elektryczne przekazywane przez elektrody do włókien nerwowych znajdujących się pod skórą. Impulsy TENS blokują sygnały bólowe (zgodnie z Bramkową Teorią Bólu) a dodatkowo sprawiają, że Twoje ciało wytwarza swoje własne środki przeciwbólowe - tzw. endorfiny.

Opis poszczególnych elementów urządzenia:

Sposób montażu urządzenia:

 1. Zsuń przedni panel urządzenia poprzez delikatne naciśnięcie kciukiem żeberkowanego trójkąta i przesunięciem go w dół. Włóż baterię do przegrody. Upewnij się ze bateria wkładana jest odpowiednimi biegunami plus (+) i minus (-). Upewnij się, że wstążeczka znajdująca się w przegrodzie baterii znajduje się pod bateriami. Ułatwi Ci to późniejsze wyjęcie baterii. Następnie zamknij przegrodę poprzez wsunięcie przedniego panelu w górę.
 2. Wyjmij przewody i włóż mniejsze wtyczki do gniazdek znajdujących się przy elektrodach.
 3. Przyczep elektrody do ciała zgodnie ze wskazówkami zawartymi w poradniku "Umiejscawianie elektrod przy elektrostymulacji TENS", albo zgodnie ze wskazówkami lekarza. Profile TENS wyposażony jest w funkcję bezpieczeństwa polegającą na tym, że przyciski regulujące intensywnośd impulsów działają tylko wówczas, gdy przewody podłączone są do elektrod przyczepionych do ciała.

 

Przód urządzenia Tył urządzenia Urządzenie z otwartą
klapą przednią

 W jaki sposób Profile TENS pomoże w walce z bólem?

To bardzo proste!
Przyklej wokół bolącego miejsca 4 elektrody i podłącz do urządzenia za pomocą dołączonych przewodów. Włącz urządzenie, ustaw odpowiedni dla Ciebie poziom i od razu poczujesz przyjemne masowanie. Wszechstronność tego urządzenia potwierdza fakt iż wyposażone jest ono w regulację nie tylko intensywności impulsów ale również ich głębokości oraz częstotliwości. Dzięki temu masz o wiele więcej możliwości różnych ustawień urządzenia - a co za tym idzie dużo mniejsze prawdopodobieństwo że Twoje ciało przyzwyczai się i przestanie reagować na impulsy TENS.
 

Urządzenie wyposażone jest w 5 programów pomagających w walce z bólem!

Dla Twojej wygody urządzenie ma zaprogramowane 5 specjalnych programów pracy. Każdy z nich zaprojektowany został z myślą o tym aby wywoływać inne uczucie. Do uśmierzania dręczącego Cię bólu możesz wykorzystywać każdy z tych pięciu programów - poeksperymentuj i wybierz ten który jest dla Ciebie najprzyjemniejszy i najbardziej efektywny.

Krótki opis każdego z 5 programów przedstawiamy poniżej:

 • Program CONSTANT (moduł domyślny) - stały impuls,
 • Program BURST 1 - impulsy fazowe (w regularnych odstępach czasu następuje ich włączanie a następnie wyłączanie co sprawia wrażenie delikatnego masażu),
 • Program BURST 11 - impulsy pukające (w regularnych odstępach czasu następuje ich włączanie a następnie wyłączanie w pukającym rytmie),
 • Program WIDTH MODULATION (regulacja głębokości impulsów) - głębokość pulsów ulega ciągłym zmianom wywołując uczucie delikatnego falowania,
 • Program FREQUENCY MODULATION (regulacja częstotliwości) - częstotliwość impulsów zwiększa się a następnie zmniejsza wywołując przyjemne mrowienie.


Jak umieścić elektrody na ciele by skutecznie walczyć z bólem?

Odpowiednie umiejscowienie elektrod na ciele podczas stosowania urządzenia Profile TENS ma istotne znaczenie.
Najważniejszym aspektem umiejscawiania elektrod urządzenia Profile TENS jest to, by przykleić je w taki sposób by strumień TENS mógł swobodnie przepływać przez strefę bólu, bądź wzdłuż nerwów wokół bolącego miejsca. Profile TENS jest urządzeniem dwukanałowym, z dwoma zestawami przewodów i elektrod – można nim leczyć dwie strefy bólu jednocześnie.

Poniżej przedstawiamy trzy przykłady umiejscowienia elektrod na ciele aby leczyć różne typy bólu:

Ból krzyża reprezentuje czerwona „strefa bólu”. Kwadraty wewnątrz tej strefy reprezentują pary elektrod. Każdą z elektrod należy umiejscowić w dolnej części pleców zgodnie z rysunkiem powyżej.

Ból ramion i unieruchomiony bark reprezentuje czerwona „strefa bólu”. Czarne i białe kwadraty wewnątrz tej strefy reprezentują 2 pary elektrod. Dwie elektrody powinny byd przyklejone z przodu ramienia, dwie kolejne z tyłu ramienia zgodnie z diagramem przedstawionym powyżej.

 

Migrenę, ból głowy, stres, bezsenność reprezentuje czerwona „strefa bólu”. Czarne i białe kwadraty wewnątrz tej strefy reprezentują 2 pary elektrod. Elektrody umiejscowione na tylnej stronie szyi (czarne) powinny graniczyć z linią włosów, a między nimi zachowana powinna być odległość ok. 5cm.

Na dłoniach elektrody należy umiejscowid na przestrzeni między kciukiem a palcem wskazującym (białe kwadraty). Jeśli dolegliwościom towarzyszą wymioty należy umiejscowid elektrody na wewnętrznej stronie ramienia ok. 2,5cm od kreski nadgarstka (czarny kwadrat poniżej).

Więcej diagramów z propozycjami umiejscawiania elektrod znajdą Państwo w książeczce naszej firmy BodyClock: "Umiejscawianie elektrod przy elektrostymulacji TENS". 40 diagramów pomagających w skutecznym uśmierzaniu takich dolegliwości jak: bóle pleców, bóle szyi i ramion, bóle nóg, bóle rąk i dłoni, bóle brzucha, bóle głowy i migrena, neuralgie, mdłości itp.


Tą 20-stronicową książeczkę udostępniamy w formacie pliku .pdf (ok. 1,5MB) zupełnie za darmo. Aby ją pobrać wystarczy kliknąć w poniższy obrazek-link:
 Umiejscawianie elektrod TENS


  Specjalne funkcje urządzenia Profile TENS:

 • Pamięć (Memory) - Zapamiętuje ostatnio używany moduł. Gdy po raz kolejny uruchomisz urządzenie, włączy się ono w ostatnio używanym module. Pamięć zostaje wyczyszczona w chwili wymiany baterii.
 • Zmiana Modułów (Mode Change) - Gdy zmienia się moduł pracy urządzenia intensywność impulsów spada do zera. Następnie powoli wzrasta aż do poziomu ustawionego wcześniej przez użytkownika.
 • Wyświetlacz (Display) - Na wyświetlaczu widać wszystkie aktualne ustawienia (moduł pracy, intensywność impulsów itp.).
 • Regulator czasowy (Timer) - Regulator pozwala na ustawienie ilości czasu po którym nastąpi automatyczne wyłączenie urządzenia.
 • Automatyczne wyłączenie (Automatic shutdown) - Jeśli intensywność impulsów ustawiona jest na zero i Profile TENS nie jest używany przez okres 5 minut, urządzenie automatycznie wyłączy się.
 • Wskaźnik niskiego poziomu baterii (Low battery indicator) - Jeśli bateria jest słaba na ekraniku pojawi się ikonka niskiego poziomu baterii.
 • Detektor podłączenia (Load Detector) - Jeśli elektrody zostanie odłączone od jednostki głównej bądź od przewodów, intensywność impulsów spada do zera.

Funkcje profesjonalne urządzenia Profile TENS:

 • Pamięć całkowitego czasu użytkowania - Zapamiętuje do 99 godzin czasu użytkowania. Na wyświetlaczu pojawia się w postaci godzin i minut.
 • Licznik częstotliwości użytkowania - Jeśli jednostka była w użyciu przez okres minimum 5 minut przy aktywowanej intensywności impulsów, zapamiętuje ona ile razy była ona w użytku.
 • Blokada ustawień urządzenia - Pozwala na zablokowywanie / odblokowywanie ustawień urządzenia. Urządzenie zapamięta swoje ustawienia nawet po wyjęciu baterii jeśli zastosowano blokadę ustawień.

 

Dzięki specjalnemu zaczepowi znajdującemu się z tyłu urządzenia
niezwykle łatwe jest jego zamontowanie np. na pasku.

Urządzenie ma bardzo szerokie zastosowanie i wykorzystywane jest do uśmierzania wielu dolegliwości, m.in.:
- bóle ramion

- bóle menstruacyjne
- bóle kręgosłupa
- bóle pooperacyjne, po cesarskim cięciu

 Główne zalety TENS to:
- wysoka skuteczność,

- brak działań ubocznych (po wykluczeniu przeciwwskazań) ,
- brak interakcji z lekami

Najważniejsze cechy urządzenia:
- najbardziej rozbudowany ze wszystkich modeli TENS
- szybkie uśmierzanie bólu
- niewielki rozmiar
- łatwa obsługa
- wiele funkcji
- jest warte swej ceny
- duży, czytelny ekranik
- polecany przez profesjonalistów
- zapamiętuje ustawienia
- estetyka
- możliwość regulacji głębokości impulsów
- obrotowy zaczep do paska
- regulator czasowy
- wyposażone w wiele zabezpieczeń
- posiada auto-wyłącznik

 Zawartość opakowania
- 4 duże przyklejane elektrody
- Instrukcja Obsługi
- 2 zestawy przewodów
- 2 baterie AA
- Torebka z miękkiego materiału do przenoszenia urządzenia


Gwarancja: 24 miesiące od daty zakupu na urządzenie. Akcesoria takie jak kable, sondy czy elektrody są częściami roboczymi urządzeń, konieczność okresowej wymiany w miarę użytkowania jest zjawiskiem normalnym. Gwarancja na akcesoria wynosi 6 miesięcy od daty zakupu.

Instrukcja obsługi (w formacie .pdf): pobierz
  Są określone przeciwwskazania do używania produktu, zapoznaj się z nimi przed zakupem, znajdziesz je w powyższej  instrukcji obsługi.   
W razie potrzeby skontaktuj się z nami, rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości.

Urządzenie posiada certyfikaty jakości CE i jest zgodne z unijną dyrektywą 93/42/EEC dla urządzeń medycznych.

Dokumenty potwierdzające jakość i bezpieczeństwo marki Body Clock możesz zobaczyć tutaj  tutaj .

Wasze wcześniejsze pytania dotyczące tego produktu
jakie jest dzialanie urzadzenia w przypadku dyskopatii l4-l5, czy nastepuje eliminacja bolu i czy z czasem usuwana jest rowniez jego przyczyna a wiec cofniecie sie przepukliny? z gory dziekuje za odpowiedz

jednym z elementow rehabilitacji dyskopatii jest wlasnie terapia TENS. Poza eliminacja bólu następuje wzmocnienie mięśni przyjegosłupowych.

Takie wzmocnienie można oczywiście osiągnąc metodą ćwiczeń, jednak w wypadku dyskopatii jakakolwiek nieumijętna rehabilitacja może spowodować pogorszenie sytuacji.

Dlatego tak skuteczne i polecane są aparaty TENS.

Akurat mogę o tym napisać gdyż sam przeszedłem dyskopatie i sam się rehabilitowałem. Było to 10 lat temu i zabiegi jonoforezy a wiec terapia pradowa dała najlepsze rezultaty. Aparaty TENS sa duzo nowoczesniejsze a mozliwosc zmiany programów i dobrania odpowiednich impulsow wzmacnia efekt leczenia.

W ten sposob mozna czesto uniknac operacji, ja wlasnie tak mialem.

 

Pozdrawiam,

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixelpixelpixelpixel